Węgry solidarne z Polską: “Wzywamy Komisję Europejską, by nie przekraczała swoich pełnomocnictw”.

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Węgry solidarne z Polską. W związku z kryzysem politycznym w Polsce pojawiły się głosy w Brukseli o możliwości zastosowania wobec naszego kraju artykułu 7. Pozwala on nałożyć sankcję na nasz kraj.

Taką zapowiedź złożył komisarz Frans Timmermans. Szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto zapowiedział, że Węgry zachowają solidarną postawę wobec Polski.

Sytuacją w Polsce Komisja Europejska ma się zająć w przyszłym tygodniu. Żeby móc zastosować wobec danego kraju artykuł 7 konieczna będzie jednomyślność pozostałych państw Unii Europejskiej.

Minister Peter Szijarto zadeklarował jednoznacznie, że poparcia Węgier dla działań przeciwko Polsce nie będzie: Stoimy u boku Polski i wzywamy Komisję Europejską, by nie przekraczała swoich pełnomocnictw i nie próbowała działać jako ciało polityczne. W Unii Europejskiej ciałem politycznym jest Rada Europejska. To ciało składające się z szefów państw i rządów unijnych państw członkowskich, nie zaś Komisja Europejska.

Zdaniem Szijarto Komisja Europejska uwzięła się na grupę państw z Europy Środkowej, które mówią publicznie o realnych problemach, z którymi boryka się obecnie Unia Europejska.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY