Robert Winnicki wzywa do uszanowania suwerenności Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.WikimediaCommons

Robert Winnicki wzywa do uszanowania suwerenności Polski. W związku z doniesieniami na temat konferencji Timmermasna i atakiem Tuska na działalność polskiego Sejmu, poseł zebrał podpisy pod projektem uchwały.

Uchwała dotyczy nieuprawnionej ingerencji wysokich urzędników UE w politykę wewnętrzną naszego kraju: W związku z pojawiającymi się w tych dniach oskarżeniami, napomnieniami i groźbami ze strony wysokich urzędników Komisji Europejskiej oraz Przewodniczącego Rady Europejskiej, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oświadcza, że stanowienie prawa krajowego jest suwerennym atrybutem Państwa Polskiego.

W dalszej części możemy przeczytać: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wzywa przedstawicieli organów Unii Europejskiej do uszanowania suwerenności państw członkowskich, powściągliwości i nieangażowania się w spory polityczne toczące się wewnątrz państw członkowskich.

Dokument podpisało kilkunastu posłów, m.in. Anna Siarkowska, Jakub Kulesza, Adam Andruszkiewicz i Jarosław Porwich. Robert Winnicki zaapelował także do Joachima Brudzińskiego, aby projekt przepracować w tempie ekspresowym. Jak dodaje: Sejm nie może milczeć!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY