Facebook usuwa największe katolickie strony. Wolność religijna dla wybranych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. pixabay

W poniedziałek administratorzy największych katolickich stron Facebookowych na świecie odczytali wiadomość: Twoja strona została usunięta. Szykany dotyczyły stron mających na swoim koncie od 200 tysięcy do kilku milionów polubień. 

Do zablokowanych należy miedzy innymi strona Catholic and Proud licząca ponad 6 milionów polubień, której głównym celem jest modlitwa oraz “przekazywanie ludziom duchowego pokarmu od Boga”.

Dzięki interwencji katolickich mediów za granicą udało się opanować sytuacje i strony zostały przywrócone. Do apelu o przywrócenie katolickich stron włączył się również administrator Papa Francisco Brasil, który poprosił o interwencje prawników.

Inaczej rzecz ma się w Polsce. Tradycyjna Formacja Katolicka, strona ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników Facebooka również została usunięta. Głównym założeniem Tradycyjnej Formacji Katolickiej było publikowanie myśli świętych kościoła katolickiego. W sprawie przywrócenia strony nie pomogły apele i odwołania. Od miesiąca Tradycyjna Formacja Katolicka nie istnieje w facebookowej społeczności.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY