Dyrektorzy szpitali na Lubelszczyźnie z wysokimi nagrodami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA / wikimediacommons

Dyrektorzy szpitali na Lubelszczyźnie z wysokimi nagrodami. Nawet trzykrotne miesięczne wynagrodzenie otrzymali jednorazowo dyrektorzy niektórych szpitali w województwie lubelskim. Jest to decyzja Zarządu Województwa Lubelskiego. 

Nagrody Zarządu Województwa Lubelskiego dla dyrektorów szpitali są przyznawane za dodatnie wyniki finansowe lub sukcesy w zarządzaniu. Nie trzeba chyba dodawać, że pacjenci często nie podzielają „entuzjazmu” zarządu odnośnie zarządzania konkretnymi szpitalami. Sytuacja w polskiej służbie zdrowia wymaga wielu zmian, a wśród komentujących pojawia się m.in. zarzut, że dodatnie wyniki finansowe często są związane z oszczędzaniem na pacjentach.

Mimo to, wśród nagrodzonych szpitali nie ma tych najbardziej znanych. Wyróżniono więc te placówki, które powinny być naprawdę dobrze zarządzane.

Najwyższe nagrody o równowartości trzech miesięcznych wynagrodzeń otrzymali dyrektorzy czterech szpitali. Pierwsza placówka to Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie. Druga to Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu, trzecia trafiła do dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, a czwarta do dyrektora Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Celejowie.

Oprócz tego część dyrektorów otrzymało wynagrodzenie w wysokości dwu- lub jednokrotności miesięcznej pensji. Wśród tych pierwszych znajdują się m.in. dyrektorzy szpitali w Nałęczowie, Radecznicy czy Suchowoli.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY