Jerzy Targalski zaatakował prezydenta w programie TVP

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

Jerzy Targalski zaatakował prezydenta w programie TVP. Podczas emitowania programu “Minęła dwudziesta” Targalski przyrównał działania prezydenta do Targowicy.

Tematem rozmowy były reformy w sądownictwie. Jerzy Targalski zabrał głos jako jeden z gości programu. W trakcie swojego wywodu powiedział m.in.: Myślę, że prezydent dał pokaz infantylnego stosunku do polityki. Daje sobą manipulować, naoglądał się “Ucha Prezesa” i myśli, że w ten sposób, jak w “Uchu Prezesa” Jarosław Kaczyński czeka na niego w przedpokoju. A skutki poniesie Polska i poniesie rząd.

Targalski stwierdził, że prezydent przeszedł na niemiecką stronę i daje sobą manipulować. Co dziwne, prowadzący program, Michał Rachoń, nie oponował, gdy Targalski porównywał działania Andrzeja Dudy do Targowicy. Przypominamy, że to słowo jest w języku polskim synonimem najcięższej zdrady narodu i państwa.

Przeciwko takiemu zachowaniu próbował protestować jeden z gości programu, redaktor Paweł Lisiecki, szef tygodnika “Do Rzeczy”: Przede wszystkim dziwię się doktorowi Targalskiemu, który zapisał, jak rozumiem, prezydenta do Targowicy, i do tego, że stał się narzędziem w rękach niemieckiej (…) Jestem zaskoczony, że taką opinię pan wygłasza.

Gdy Jerzy Targalski zaatakował prezydenta w programie TVP ostro zareagowały nie tylko środowiska powiązane z prezydentem. Ks. Isakowicz-Zaleski jasno stwierdził, że zachowanie polskiego polityka jest zniesławieniem głowy państwa.

 

Jerzy Targalski to politolog, publicysta i polski historyk. Jest doradcą w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY