Będzie konferencja Timmermansa w sprawie Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

KE zmienia decyzję. Będzie konferencja Timmermansa w sprawie Polski.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej będzie miał dzisiaj konferencję prasową ws. Polski. W jej trakcie zreferuje przebieg dyskusji na kolegium komisarzy. Wiadomość jest zaskoczeniem – jeszcze wczoraj rzecznik KE zapowiadał, że nie będzie konferencji Timmermansa.

PAP zapowiedział, że dziś przed kolegium na temat sytuacji Polski rozmawiali komisarze z Europejskiej Partii Ludowej (do nich należy Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe). Według ich źródła na spotkaniach frakcji panuje przekonanie, że KE robi za mało w sprawie Polski.

Margaritis Schinas zapowiedział, że na posiedzeniu nie będą podejmowane żadne decyzje w sprawie Polski. Dodał równocześnie, że Komisja ma jednak wiele narzędzi, aby wpłynąć na politykę w naszym kraju. Jednocześnie pojawiają się głosy w EPL, że należy ws. naszego kraju iść dalej z procedurą praworządności, nawet jeśli oznaczałoby to porażkę w Radzie Europejskiej.

Rzecznik KE zapowiadał, że komisarze podejmą decyzję w sprawie następnych kroków wobec naszego kraju w zależności od wydarzeń w Warszawie i wyników środowej dyskusji. KE wróci do sprawy, gdy sytuacja się wyklaruje, czyli zostanie zakończony proces legislacyjny dotyczący wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY