Rzepliński apeluje do prezydenta Dudy. Śmiać się czy płakać?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
medianarodowe

medianarodowe / wikimediacommons

Dzisiaj w Sejmie odbywa się oficjalne wysłuchanie w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Kancelaria Sejmu zgodziła się na wprowadzenie na salę Sejmową gości PO mimo wcześniejszego zakazu.

Wśród nich znajdują się takie osoby jak Adam Strzembosz, Andrzej Rzepliński, Małgorzata Gersdorf, Dariusz Zawistowski oraz Krystian Markiewicz.

Profesor Andrzej Rzepliński wygłosił przemówienie w którym zwraca się z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy:

TK został sprowadzony do roli rangi prywatnej rady konstytucyjnej, która ma za zadanie uznać przepis niewygodny za niekonstytucyjny, a wygodny za konstytucyjny. Są takie państwa, gdzie są takie prywatne rady, ale to nie jest europejski krąg cywilizacji prawnej.

Słowa padające z ust Rzeplińskiego brzmią niepoważnie, gdyż można w nich dostrzec podobieństwo do sądownictwa w Polsce przez zmianami.

Ustawa jest oczywiście niekonstytucyjna. Apeluję do prezydenta: panie prezydencie, niech pan nie robi tego Polsce. Proszę nie czekać na uchwalenie tej ustawy w trybie właściwym dla 8. kadencji przyjmowania ustaw. Bardzo proszę pana o aktywny udział.

Protesty organizowane przez KOD i ich zwolenników mające miejsce w ostatnim czasie w Warszawie można scharakteryzować posługując się cytatem z książki “Folwark zwierzęcy” Georga Orwella:

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY