Podwyżka cen benzyny wycofana przez Prawo i Sprawiedliwość!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kontrowersyjny projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych zostanie wycofany – informują politycy Prawa i Sprawiedliwości. Wzbudził on ostry sprzeciw, ponieważ mógł skutkować podwyższeniem cen paliw. 

Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych został złożony przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zakładał on wprowadzenie tzw. opłaty paliwowej w wysokości 20 groszy za litr. Pieniądze te miały być przeznaczone na remont lokalnych dróg.

Pomysł ten wzbudził duży sprzeciw nie tylko wśród opozycyjnych polityków, ale także wśród obywateli. Nawet wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości nie byli do niego przekonani. Wiele osób obawiało się, że projekt spowoduje znaczną podwyżkę cen paliw. Teraz jednak Prawo i Sprawiedliwość wycofuje się z tego projektu.

Jak informuje TVP Info, o takiej decyzji poinformował m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Z kolei na Twitterze napisał o tym m.in. poseł PiS, Joachim Brudziński. – Na wniosek prezesa Jarosława Kaczyńskiego podjęliśmy decyzję o wycofaniu ustawy paliwowej – napisał.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY