Duda twardo broni stanowiska w sprawie zakazu handlu w niedzielę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

 

NSZZ Solidarność nie godzi się już na żadne ustępstwa w sprawie ograniczenia handlu w niedziele. Przewodniczący Piotr Duda odrzucił pojawiające się propozycje, by obywatelski projekt został złagodzony. Cztery niedziele wolne, kropka, koniec – stwierdził.

Przedstawiciele branży handlowej proponują w sprawie zakazu handlu w niedziele rozwiązanie kompromisowe. Chcą, aby wszystkie niedziele były pracujące, ale pracownik mógł mieć dwie wolne z czterech niedziel w miesiącu.

– Byłoby to korzystne zarówno dla pracowników, jak i dla gospodarki – przekonuje Radosław Knap, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Jednak szef NSZZ Solidarność Piotr Duda nie chce się godzić na żadne ustępstwa.

 Cztery niedziele, kropka, koniec – powiedział. Twierdzi on, że projekt już i tak przeszedł zbyt dużo metamorfozę i zawiera dużą ilość wyjątków.

Piotr Duda wyraził nadzieje, że w końcu projekt wejdzie w życie 1 stycznia 2018 roku. Pod obywatelskim projektem podpisało się pół miliona osób.

Projekt przewiduje wiele wyjątków. Wśród nich taki, że handel bez ograniczeń mógłby się odbywać przez siedem niedziel w roku.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY