60 procent Polaków przeciw przyjmowaniu uchodźców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. dziennikzwiazkowy.pl

60 procent Polaków jest przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Wynika to z sondażu, który odbył się między 11 a 12 lipca. Ankietę zorganizowano dla widzów i czytelników “Faktów” TVN i TVN24.

Pytanie jakie zadano ankietowanym dotyczyło relokacji uchodźców narzuconej krajom Unii Europejskiej. Zadane pytanie brzmiało: “Według ustaleń między krajami Unii Europejskiej do Polski miałoby trafić łącznie 7000 osób, czyli średnio 3 osoby na 1 gminę. Jaka jest Pana(i) opinia na temat?”.

Polska nie powinna wypełniać tych ustaleń i przyjmować takiej liczby uchodźców” – tak brzmiała odpowiedź sześćdziesięciu procent ankietowanych osób. Za przyjęciem wymaganej przez władze Unii Europejskiej liczby przydzielonych Polsce imigrantów jest 28 procent ankietowanych osób. Jedynie 7 procent udzielających odpowiedź nie ma na ten temat zdania. W ankiecie wzięło udział 1008 pełnoletnich osób.

Jest to kolejny sondaż o podobnych wynikach. Zdecydowana większość Polaków jest przeciwna narzucaniu Polsce przyjmowania określonej liczby imigrantów z bliskiego wschodu i Afryki.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY