Krakowscy pseudokibice przemycali ludzi z krajów arabskich do Europy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prokuratura w Krakowie prowadzi śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem tamtejszych pseudokibiców. Jej członkowie współpracowali z arabskimi i afrykańskimi przemytnikami ludzi i dokonywali przemytu imigrantów pochodzących z krajów arabskich na terytorium Niemiec i Austrii.

 

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 10 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem imigrantów pochodzących z Syrii, Iraku, Afganistanu i Pakistanu do państw Europy Zachodniej.

Wśród zatrzymanych jest jedna kobieta.Przy rozbiciu grupy współpracowali ze sobą funkcjonariusze grupy dochodzeniowej śledczej z Polski i Niemiec, a także przedstawiciele Straży Granicznej oraz Europolu.Wobec podejrzanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru policji.

 

Jak ustalili śledczy przemytnicy transportowali imigrantów w trudnych warunkach, po kilkadziesiąt osób w samochodach dostawczych. Szacuje się, że grupa dokonała przemytu kilkuset imigrantów, od których inkasowano opłaty w wysokości od 300 do 1000 euro.Przemytniczy szlak rozpoczynał się z reguły na Węgrzech w ośrodku dla uchodźców i wiódł do Niemiec albo Austrii tranzytem przez granice Czech, Słowacji i Polski – w zależności od punktu docelowego.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY