Wałęsa gubi się w zeznaniach i atakuje Olejnik w programie na żywo: „Co Pani pie****? “[WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.YouTube

Lech Wałęsa był gościem programu Moniki Olejnik „Kropka nad i” . W pewnym momencie dziennikarka postanowiła zapytać byłego prezydenta o jego powiązania ze Służbą Bezpieczeństwa, a ten nie wytrzymał i rzucił w jej stronę wulgarnym tekstem. Wcześniej twierdził zaś, że był na tyle „mocny”, iż SB musiała mu płacić.

Monika Olejnik odniosła się do słów Jerzego Frączkowskiego, emerytowanego majora SB, który w „Magazynie śledczym Anity Gargas” opowiedział o szczegółach współpracy Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. Były funkcjonariusz komunistycznych służb twierdził, że Wałęsa „był bardzo nachalny i cały czas żądał czegoś dla siebie”. Cały czas żądał od pracowników, którzy się nim zajmowali, załatwiania jego prywatnych spraw. Cały czas kłócił się z ludźmi, na stoczni, i żądał załatwiania tych spraw na gruncie przekazywania rzekomych informacji. Cały czas chodziło mu tylko i wyłącznie o swoje rozgrywki prywatne – opowiadał.

Publiczna Telewizja znajduje coraz to nowych świadków. Byłych agentów bezpieki, którzy mówią, że Pan żądał coraz większych pieniędzy, więc zerwali z Panem kontakt. Mówią, że Pana prowadzili tak, żeby Pan służył sowietom – powiedziała Olejnik.

Wałęsa wyraźnie się oburzył. Droga Pani, jak Pani przeczyta spokojnie ten artykuł, ja się wysiliłem i przeczytałem, to musi Pani wyciągnąć wnioski: jak byłem mocny! Jak to bezpieka mi służyła, a nie ja! To oni wykonywali wszystko to, co ja chciałem. Chciałem mieszkanie, musieli mi dać. Chciałem pieniądze, musieli mi dać. Chciałem jeszcze większe, to nie chcieli ze mną pracować. To większego bohatera chcecie? – oświadczył były prezydent.

Gdy Olejnik zaczęła dopytywać go o pieniądze, o których przecież sam wspomniał (!), Wałęsa wypalił, że nic takiego nie mówił. W końcu nie wytrzymał i rzucił w stronę dziennikarki: Co pani pie****?

 

Program z udziałem Lecha Wałęsy wywołał prawdziwą burzę w mediach społecznościowych. Na bieżąco komentowała go ogromna liczba użytkowników Twittera. Poniżej przytaczamy kilka najciekawszych wpisów.

 

Nietrudno odnieść wrażenia, że Lech Wałęsa z każdą swoją wypowiedzią po prostu się pogrąża. Jego słowa w programie Moniki Olejnik świadczą o tym dobitnie. Były prezydent co rusz wytrąca z rok swoim obrońcom wszelkie argumenty. Podobnie było i tym razem.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY