W Sejmie powstanie “Front Demokratyczny”? Jest propozycja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Flickr.com

Posłowie Nowoczesnej wyszli z inicjatywą powołania do życia “Frontu Demokratycznego” – federacji klubów i kół opozycyjnych w Sejmie RP. Jak mówił Ryszard Petru na posiedzeniu zarządu partii, celem federacji byłoby “budowanie stabilnego państwa prawa i skutecznego przeciwstawiania się temu, co PiS z naszą Polską wyprawia”.

W parlamencie proponujemy współdziałanie klubów parlamentarnych Nowoczesnej, PO, PSL, Kukiz ’15, UED i wszystkich posłów, którym leży na sercu demokratyczna Polska. Konsekwencją tych działań powinno być powołanie federacji klubów i kół w parlamencie po to, aby budować stabilne państwo prawa i skutecznie przeciwstawiać się temu, co PiS z naszą Polską wyprawia. Będziemy angażować się w demonstrację pod Sejmem w niedzielę. Apelujemy do wszystkich Polaków, którym leży na sercu dobro demokratycznej Polski, aby uczestniczyli w tej demonstracji – powiedział Ryszard Petru na briefingu w Sejmie po posiedzeniu zarządu Nowoczesnej.

Katarzyna Lubnauer podkreśliła, że Nowoczesna proponuje wspólne działanie opozycji w oporze przeciwko niszczeniu sądów i demokracji. Co o federacji myślą inne partie opozycyjne? Na razie nie wiadomo. O wszystkim będziemy informować.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY