Protestująca pod Sejmem grupa Obywateli RP została wyniesiona przez strażników. Na tym nie koniec… [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

13 lipca w godzinach wieczornych doszło do protestu przed parlamentem. Manifestacja była zorganizowana w związku z proponowaną przez PiS reformą sądownictwa. Po pewnym czasie interweniowała Straż Marszałkowska, która wyniosła protestujących poza teren. Obywatele RP piszą, że jeden ze strażników był pod wpływem alkoholu.

Projekt zmian w systemie sądownictwa polskiego był powodem wczorajszego protestu pod sejmem. Obywatele RP weszli na teren należący do Sejmu i rozpoczęli manifestację przeciw zmianom, w ramach „aktu obywatelskiego nieposłuszeństwa”.

Demonstranci z transparentem usiedli na chodniku przed Sejmem i skandowali hasła: „Demokracja”. Na miejscu pojawili się także politycy partii opozycyjnych: posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus oraz senator PO Bogdan Klich.

W końcu na interwencję zdecydowała się Straż Marszałkowska, która wynosiła uczestników protestu poza teren Sejmu. Obywatele RP poinformowali również, że jeden ze strażników podczas wykonywania obowiązków był pod wpływem alkoholu.

W skandalicznej interwencji Straży Marszałkowskiej uczestniczył pijany strażnik. Brawo Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Strażnika przebadała policja, alkomat wykazał zawartość 0,78 promila alkoholu we krwi. Pijany pracownik krzyczał, że obywatelki i obywatele RP chcieli mu zabrać broń” – piszą Obywatele RP.


Organizacja zapowiedziała już kolejne protesty, w tym 16 lipca o 15:00 pod Sejmem RP. Wystosowali także list do partii Razem ws. wspólnego protestu w obronie trójpodziału władzy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY