Polsko-chińskie rozmowy w Warszawie. Rozwija się współpraca ze światową potęgą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do Polski przyjechała chińska delegacja w ramach Polsko-Chińskiego Forum Pasa i Szlaku ds. Współpracy Infrastrukturalnej. Od wczoraj toczą się rozmowy na temat międzykontynentalnej współpracy. W niedzielę odbędzie się spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

W czwartek, 13 lipca, odbyło się spotkanie przedstawiciela chińskiej delegacji Zhanga Dejianga z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim w Sali Kolumnowej Sejmu. Po spotkaniu podpisano memorandum o współpracy między Sejmem RP i Ogólnochińskim Zgromadzeniem Przedstawicieli Ludowych. Dokument jest przypieczętowaniem partnerstwa państw oraz współpracy.

Ważnym punktem spotkań polsko-chińskich jest porozumienie się w kwestii rozbudowy infrastruktury transportowej między Europą a Chinami, a także ścisłych kontaktów handlowych. Wicepremier Mateusz Morawiecki uważa, że wspólne kształtowanie rzeczywistości gospodarczej jest szansą rozwoju Polski i chińskich firm.

W planach chińskiej delegacji jest spotkanie z prezydentem Dudą oraz marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Goście odwiedzą również Wawel i Muzeum Obozu Auschwitz.

kresy.pl/twitter.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY