Sławomir Cenckiewicz ujawnia opinię służb o Jarosławie Kaczyńskim

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
medianarodowe

medianarodowe / WikimediaCommons

Sławomir Cenckiewicz, historyk oraz członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, opublikował na swoim Facebooku fragment opinii tajnych służb nt. Jarosława Kaczyńskiego. Jak postrzegany był prezes PiS?

Sławomir Cenckiewicz był gościem programu TVP Info. W jego trakcie mówił m.in. o działaniach służb specjalnych wobec opozycji w latach 90. XX wieku. Historyk zdradził Urząd Ochrony Państwa już w latach 90. mocno interesował się politykami opozycji, w tym Jarosławem Kaczyńskim.

Tuż po emisji programu Cenckiewicz opublikował fragment opinii tajnych służb nt. Jarosława Kaczyńskiego. Opatrzył go autorskim komentarzem: Wczoraj w TVP Info mówiłem o tej opinii tajnych służb o Jarosławie Kaczyńskim z „szafy Lesiaka” z 1992 r. Bali się go już wówczas, więc boją się i teraz. Na szczęście miejsce autorów tej notatki jest dziś na ulicy bo w służbach ich nie ma (przynajmniej tak mi się wydaje).

Polityk dynamiczny i zdecydowany, twardy fighter, umie grać va bangue w sytuacjach konfliktowych oraz wychodzić z niekonwencjonalnymi inicjatywami politycznymi (…) W latach 1991 w wielu sprawach okazał się politykiem bardzo skutecznym. W trudnej sytuacji Kaczyński dowiódł, że nie można odpisywać go na straty, a nawet rozpoczął kontrofensywę polityczną (…) Istnieją obawy, że Kaczyński zaczyna więcej dbać o przełamanie swego głównego słabego punktu – brak troski o odpowiedni image w mass mediach i społeczeństwie – brzmiał fragment dokumentu.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY