Opozycja szykuje kolejny “ciamajdan”?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna / Fot. Wikimedia Commons

Lider PO Grzegorz Schetyna powiedział, że w związku z projektem PiS ws. Sądu Najwyższego, opozycja zrobi wszystko, aby zablokować ustawę. Włącznie z aktywnościami zewnętrznymi. Czyżby była to zapowiedź kolejnej blokady sejmu, podobnej do tej z grudnia 2016 roku?

 

Odbieramy projekt PiS dot. Sądu Najwyższego jako zapowiedź zamachu stanu, uderzenie w trójpodział władz. Zrobimy wszystko, by zablokować tę ustawę w Sejmie, a także aktywnościami zewnętrznymi – zapowiedział dziś lider PO Grzegorz Schetyna.

Nowy projekt PiS zakłada utworzenie nowych Izb Sądu Najwyższego, przenoszenie obecnych sędziów w stan spoczynku oraz nowy sposób mianowania sędziów poprzez ministra sprawiedliwości. Ustawa budzi ogromne kontrowersje, podobnie zresztą jak ustawa o Trybunale Konstytucyjnym oraz ustawie o mediach w sejmie.

Chcemy bardzo wyraźnie powiedzieć, że odbieramy ten akt jako zapowiedź zamachu stanu, to jest likwidacja niezależności Sądu Najwyższego, uderzenie we władzę sądowniczą, w trójpodział władz, uderzenie w demokrację parlamentarną i historię ostatnich 27 lat – powiedział Grzegorz Schetyna podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Nie możemy do tego dopuścić, zrobimy wszystko, by zablokować program legislacyjny tej ustawy tu w Sejmie, a także aktywnościami zewnętrznymi. Na jutro zwołujemy specjalny zarząd krajowy, po którym przyjmiemy scenariusz następnych działań i przedstawimy go opinii publicznej – dodał lider PO

Ostatnia próba zablokowania ustawy sejmowej okazała się spektakularną porażką i słynną aferą “maderską”. Czy obecny okres ogórkowy również będzie sprzyjał rządowi? Niewykluczone. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu kilku najbliższych dni.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY