Europejski Trybunał Praw Człowieka skazuje małe dziecko na śmierć. Rodzice zrozpaczeni

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
medianarodowe

medianarodowe / CitizenGo

10-mięsieczny chłopiec, Charlie Gard został skazany na śmierć wyrokiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Mimo wysokiej kwoty zebranej przez rodziców Charliego, londyński szpital Great Ormond Street chce odłączyć go od aparatury podtrzymującej życie.

Chłopiec choruje na rzadką chorobę mitochondrialną która powoduje zanik mięśni i uszkodzenie mózgu. Mimo, że rodzice chłopca uzbierali wystarczającą kwotę na leczenie metodą eksperymentalną, lekarze chcą odłączyć go od aparatury podtrzymującej życie. Zrozpaczeni rodzice odwoływali się do ETPCz, który skwitował: Charlie powinien mieć prawo do godnej śmierci.

Rodzice chcą przetransportować chłopca na leczenie do USA i proszą szpital o pozwolenie, na które do tej pory nie otrzymali zgody. Według lekarzy Charlie powinien umrzeć.

Fundacja CitizenGo stworzyła petycje do lekarzy z londyńskiego szpitala w której zawarta jest prośba o przetransportowanie chłopca do USA i pozwolenie na dalsze leczenie.

Błagam, byście Państwo pozwolili rodzicom Charliego Garda skorzystać ze swoich własnych środków finansowych by mogli przetransportować go do Stanów Zjednoczonych na leczenie.To niedopuszczalne, że odrzucili Państwo wolę rodziców Charliego, podejmując decyzję o odłączeniu aparatury podtrzymującej życie, która go zabije. Czytamy we fragmencie petycji.

Link do podpisania petycji: http://www.citizengo.org/pl/lf/72152-ratujmy-charliego-garda-10-miesiecznego-chlopca-skazanego-na-smierc-w-londynskim-szpitalu

Ostatnie wydarzenia i wyroki które zapadły w sprawie Charliego są niedopuszczalne. Lekarze próbują bawić się w Pana Boga i decydować o tym, kiedy chłopiec powinien umrzeć. W tej sprawie nie są ważne pieniądze, a jedynie dobra wola i odrobina człowieczeństwa. Europejski Trybunał Praw Człowieka sugerując się zasadą “godnej śmierci” jednocześnie wskazuje, że za nic ma zasadę prawa do życia i przyrodzonej godności o której tak głośno w każdym europejskim akcie prawnym.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY