“Trup jest trupem” – hipokryzja KOD podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Fot. Media Narodowe

“Trup jest trupem” – hipokryzja KOD podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej, to nowa produkcja Mediów Narodowych. Film pokazuje fałsz i obłudę tzw. opozycji.

Media Narodowe pojawiły się na 87. miesięcznicy smoleńskiej. Wydarzenie zapowiadano jako starcie dwóch odłamów społeczeństwa. Obywatele RP, wspierani przez Komitet Obrony Demokracji i część polityków, zorganizowali kontrmanifestację. Wraz z Władysławem Frasyniukiem czy byłym premierem Włodzimierzem Cimoszewiczem, zgromadzili się pod Kolumną Zygmunta na Starym Mieście.

Redakcja pojawiła się na proteście i zadawała pytania kontrmanifestantom. Jeden z nich stwierdził, że miesięcznica przestała od dawna być kojarzona ze smutkiem i przeżywaniem straty: To czysta gra polityczna. Na pewno jest to konsolidacja ludzi, którzy wierzą, że katastrofa była zamachem. Jednocześnie stwierdził, że od dawna nie śledzi tego, co dzieje się w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Na zwrócenie uwagi, że ws. katastrofy popełniano błędy (chociażby w kwestii pochówku ofiar) manifestant odparł, że niemożliwe jest poskładanie tylu szczątków ludzkich. Dodał również: Ja nie widzę sensu składania rozszarpanych ciał. Trumna jest trumną, trup jest trupem.

W podobnym tonie wypowiadała się większość zgromadzonych. Według nich miesięcznica jest hucpą, która ma podzielić Polaków. Jak powiedziała jedna ze starszych osób: To nie jest żałoba, to nie jest demokracja. Ja mam 85 lat, wychowałam się w PRL, ale to co się dzieje teraz jest obrzydliwe. Według niej kontrmanifestacja jest pokojowym protestem, a zgromadzeni walczą o wolność słowa i demokrację.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY