PAP składa pozew przeciwko Agorze!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Spółka “Agora” może mieć poważne kłopoty. Polska Agencja Prasowa nie zrezygnowała z pozwu wobec spółki wydającej m.in. Gazetę Wyborczą, ale rozszerzyła jego zakres. Chodzi o bezprawne wykorzystywanie treści PAP

Według informacji z portalu Wirtualnemedia.pl, Polska Agencja Prasowa zarzuca Agorze wykorzystywanie treści PAP pomimo utraty prawa do korzystania z tych serwisów agencyjnych.

1 czerwca tego roku zarząd PAP zdecydował się pozwać “Agorę” za bezprawne wykorzystywanie treści PAP. W związku z zakończeniem z dniem 30 kwietnia obowiązywania umowy pomiędzy PAP a Agora SA, media spółki “Agora” utraciły prawo do korzystania z serwisów Polskiej Agencji Prasowej. Pomimo tego serwisy internetowe Agory nadal wykorzystują treści pochodzące z serwisów PAP. Agora nie zaprzestała bezumownego korzystania z treści PAP także po wystosowaniu przez PAP przedsądowego wezwania w tej sprawie.

W związku z pojawiającymi się informacjami o rzekomej rezygnacji przez PAP z dochodzenia od spółki Agora roszczeń związanych z bezprawnym wykorzystywaniem treści PAP informujemy, że cofnięcie pozwu miało na celu jedynie jego rozszerzenie o dodatkowy materiał dowodowy. W dniu 3 lipca pozew został złożony ponownie – poinformował Artur Dmochowski, prezes Polskiej Agencji Prasowej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY