Mocny głos syryjskiego biskupa ws imigrantów w Telewizji Trwam! „Ściągnęli do siebie terrorystów” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia Commons

Na antenie Telewizji Trwam wystąpił bp Antoine Chbeir, ordynariusz diecezji Latakia w Syrii. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim problemu masowej imigracji do Europy. Poglądy bpa Chbeira znacznie odbiegają od tego, co głosi wielu duchownych z Europy. Biskup z Syrii widzi zupełnie inny sposób rozwiązania problemu.

Rozmowa rozpoczęła się od prezentacji nowej książki hierarchy poświęconej właśnie problemowi migracji. Bp Chbeir na wstępie odniósł się do prawdziwych powodów, które leżały u podstaw zaproszenia do Europy tak dużej masy imigrantów głównie przez Niemcy.

To nie była jakaś działalność charytatywna. Robili na tym swój własny interes. Pamiętam jak w 1997 r., kiedy gościliśmy niemieckiego biskupa w Libanie, pytałem o sytuację w Niemczech. Mówił, że sytuacja we wschodnich Niemczech jest okropna. Wszystko powinno być odbudowane. (…) to czego Niemcy potrzebują, to są ręce do pracy. Dlatego było to wołanie o przyjście uchodźców. – tłumaczy biskup.

Dopiero potem zrozumieli (…) że zamiast ściągnąć siłę roboczą, ściągnęli do siebie również terrorystów. Potwierdziły to również inne ataki w Europie. Świat Zachodu nawet pomimo zamachów z 11 września, (…) nie rozumie i nie chce zrozumieć, że wielu ludzi nie jest w stanie się zintegrować ze społeczeństwem zachodnim. Nie mówię tylko o muzułmanach. Również chrześcijanie nie są w stanie się zintegrować w waszym społeczeństwie. – wyjaśniał.

Nie jest w naszym interesie, aby wyczyścić kraj z mieszkańców. To nie jest w naszym interesie. Jeśli chcecie państwo pomóc, to pomóżcie zabezpieczyć pokój w tych krajach. Nie będziemy wtedy potrzebować pomocy humanitarnej. Dlatego jest ten bardzo trudny problem z akceptacją uchodźców w innych państwach. – oświadczył biskup.

Całą rozmowa:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY