TVP Info wycofała dyskusję ws. zbrodni UPA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

TVP Info wycofała dyskusję ws. zbrodni UPA – poinformował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Wcześniej przyjął on zaproszenie redaktora – w programie miał opowiedzieć o duchownych katolickich zamordowanych przez UPA.

Jak napisał na portalu społecznościowym Facebook: Dziś rano zadzwonił do mnie redaktor z programu „Minęła dwudziesta” w TVP INFO, zapraszając mnie do udziału w dyskusji o ludobójstwie na Wołyniu. Emisja „na żywo” miała być godz. 20.10 (…) Gdy jednak swoim samochodem przejechałem już 150 kilometrów w kierunku stolicy dostałem od tego samego redaktora drugi telefon, informujący mnie, że dyskusja ta została odgórnie odwołana.

Ksiądz skomentował także całą sytuację na portalu Twitter.

Ksiądz zaznaczył, że szef programu publicystycznego to Dawid Wildstein. Redaktor na zamieszczony powyżej wpis oświadczył: Proszę księdza. Nie mam wpływu na ramówkę TVP Info. Proszę mnie odznaczyć, a swe uwagi kierować do osób odpowiedzialnych.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski był jednym z głównych organizatorów Społecznych Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich. W materiale Mediów Narodowych o powyższych obchodach jasno stwierdził, że rząd nie zajmuje się należycie upamiętnieniem ofiar rzezi wołyńskiej. Powiedział również ważne słowa: Bez Kresów Wschodnich nie da się zrozumieć tożsamości Polski.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY