Katolicyzm Odkłamany – zapowiedź cyklu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Narody europejskie, podobnie jak ogromną część ich kultury i dorobku cywilizacyjnego, można uznać za twór Kościoła Katolickiego. Nie sposób mówić więc o narodowości, nacjonalizmie czy patriotyzmie bez uwzględnienia wpływu, jakie ma na te pojęcia religia katolicka i działalność Kościoła.

Dziś chcemy zaprosić Was do nowego cyklu artykułów pod hasłem i wspólną nazwą „Katolicyzm Odkłamany”. Będzie on dotyczył historycznych, cywilizacyjnych i moralnych podstaw dla utrzymywania i rozwijania katolicyzmu oraz wyjaśni kwestie, które bardzo często nawet katolików zniechęcają do ich Kościoła.

W kolejnych tekstach wyjaśnimy, dlaczego właściwie Kościół jest tak istotny w życiu narodów i ludzi, dowiemy się, jak naprawdę wyglądały najbardziej „popularne” rozdziały z jego historii – tak często zakłamywane i wykorzystywane do manipulowania obrazem Kościoła w oczach świata. Na przykładzie czysto racjonalnych doświadczeń z życia i historii wykażemy, że utrzymanie Tradycji religii katolickiej jest jedynym możliwym obecnie sposobem na przetrwanie suwerennych narodów w dobie globalizmu, moralnej destrukcji mas i przenikania “kultury” marksistowskim zepsuciem.

Cały cykl podzielony został tematycznie, aby w kolejnych artykułach możliwe było omówienie najistotniejszych dla każdego patrioty związków katolicyzmu z dobrem ojczyzny, społeczeństwa i jednostki, jakiego byśmy sobie życzyli. Czytelnik zainteresowany poszerzeniem swojej wiedzy będzie mógł znaleźć tam również odniesienia do źródeł, które w znaczącym stopniu rozwiną temat i dostarczą nowych informacji. Celem cyklu jest bowiem pokazanie faktów i ukazanie wniosków płynących z doświadczenia, natomiast niepotwierdzone niczym uprzedzenia i „wypowiedzi ekspertów” nie znajdą tu swojego miejsca.

Tematyka poruszana w kolejnych odsłonach serii obejmować będzie:

 

  1. Najczęściej poruszane, lecz jednocześnie najbardziej zakłamywane rozdziały z życia Kościoła, a więc tematyka Inkwizycji, Krucjat, pedofilii w Kościele, rzekomego konfliktu z nauką czy też ewangelizacji Indian podczas kolonizacji Ameryk. To konieczna pigułka wiedzy historycznej, bez której dyskusje z antyklerykałami zazwyczaj kończą się na zabawnych oskarżeniach o „miliony ofiar” Kościoła.

 

  1. Kryzys w Kościele z punktu widzenia czasów obecnych jak i z perspektywy historii. Zastanowimy się, czy kryzys jest dobrym powodem odejścia od wiary i moralności katolickiej, a także poszukamy możliwości wyjścia z niego, dostępnych „zwykłym” wiernym.

 

  1. Katolicki nacjonalizm i patriotyzm, czyli stosunek Kościoła na przestrzeni wieków do miłości ojczyzny ze szczególnym uwzględnieniem największych umysłów katolicyzmu, takich jak św. Tomasz z Akwinu, wielcy papieże, a także wspaniały kard. Wyszyński. Omówimy także wpływ II Wojny Światowej na zniekształcenie pojęcia nacjonalizmu i błędne skojarzenie go z szowinizmem, czy tym bardziej z nazizmem, które chętnie wykorzystuje odseparowana od zdrowego rozsądku lewica.

 

  1. Stosunek katolicyzmu do dwóch skrajnych i szkodliwych światopoglądów gospodarczych – nieograniczonego kapitalizmu i scentralizowanego socjalizmu. Tutaj zajmiemy się Katolicką Nauką Społeczną oraz wyjaśnimy, dlaczego ani kapitalizm, ani socjalizm nie są odpowiedzią na realne problemy życia gospodarczego świata, kraju i jednostki. Dowiemy się też co Kościół, poczynając od Leona XIII i encykliki Rerum Novarum, proponuje w ramach alternatywy.

 

  1. Kwestia turbosłowiańska, rodzimowierstwo i wynalazki pokrewne, czyli o rzekomym powrocie do korzeni, który po zderzeniu z faktami okazuje się raczej dziecinną mrzonką i realizacją tłumionych, prymitywnych odruchów plemiennych. Przyjrzymy się tematowi rodzimowierstwa, skonfrontujemy fantazje o Wielkiej Lechii z faktami historycznymi i wyjaśnimy, dlaczego wizja “okupacji watykańskiej” jest po prostu wynikiem nieznajomości początków własnej historii.

 

  1. Dlaczego rzymski katolicyzm a nie protestantyzm czy prawosławie? Niepoprawne politycznie (i ekumenicznie) fakty, które świadczą o wyższości rzymskiego katolicyzmu nad innymi odłamami, z czysto „ziemskiego” punktu widzenia, bez wszczynania doktrynalnych sporów. Zajmiemy się tutaj stosunkiem duchowieństwa wobec władzy, omówimy konsekwencje powstawania “kościołów narodowych” z władcą na czele, przyjrzymy się źródłom protestantyzmu i zastanowimy, dlaczego Aleksander Dugin mógł powiedzieć, iż “prawosławie nie jest chrześcijaństwem”.

 

  1. Jak Kościół stworzył Polskę, czyli dlaczego niektórzy (tylko nieco przesadnie) twierdzą, że chrzest Polski ściągnął nas z drzew? Opowiemy o tym, jak przebiegały właściwe procesy ewangelizacji Polski, dowiemy się, czy Słowian wycinano w imię Chrystusa, zobaczymy w jaki sposób docierała do nas cywilizacja, know-how, handel, technologie, wiedza i moralność, a także kto wybawił nas od żydowskiego handlu niewolnikami.

 

  1. Jak Kościół jako pierwszy w historii dał kobietom, dzieciom, słabym i chorym szansę na równe traktowanie i wyrwał spod władzy brutalnego prawa plemiennego. Temat ten szczególnie potrzebny jest teraz, gdy wojujący feminizm regularnie zakłamuje historię sugerując, że katolicyzm stanowi system opresji wobec kobiet.

Koniecznie trzeba nadmienić, że nie będzie to seria tekstów religijnych czy teologicznych. Główny nacisk położony zostanie na kwestie historyczne i czysto racjonalne podejście do tego, jak katolicyzm wpływa na otaczający nas świat. Czytelnik nie znajdzie tutaj wielu odwołań do transcendencji, a raczej przykłady tego, jakie skutki ma przełożenie założeń religii katolickiej na świat materialny, moralny i społeczny. Dzięki temu także niewierzący patrioci będą mogli zauważyć, jak niezbędna dla szeroko rozumianego porządku jest religia katolicka tak, jak zauważył to Roman Dmowski.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY