Stało się! ONR zdecydowanie zareagował na oszczerstwa. Chodzi o spore pieniądze

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Flickr

Stało się to co ONR zapowiadał już od dłuższego czasu. Narodowcy oficjalnie pozwali Teatr TrzyRzecze, prowadzący Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Za obrazę dobrego imienia ONR-owcy domagają się zapłaty 75 tys. zł na cele charytatywne.

Przedstawiciele ONR zapowiedzieli złożenie pozwu jeszcze w maju. Była to reakcja na publikacje jakie pojawiały się na profilach Ośrodka w mediach społecznościowych. – Uważamy, że były to wszystko kłamstwa i oszczerstwa. Nazywanie naszego stowarzyszenia nazistowskim, faszystowskim, rasistowskim czy ksenofobicznym. – tłumaczył wtedy Tomasz Kalinowski, rzecznik ONR.

Dzisiaj na profilu ONR w serwisie Twitter pojawiła się fotografia pisma z pozwem. – Tak jak zapowiadaliśmy. Teatr TrzyRzecze będzie musiał przekazać 75 tys zł na cele społeczne za naruszenie dobrego imienia naszej organizacji. – czytamy na profilu ONR. Do wpisu dołączono fragment pisma z pozwem, na którym widnieje pieczątka biura podawczego Sądu Okręgowego w Warszawie z datą 7 lipca.

W mediach społecznościowych skomentował sprawę również rzecznik organizacji, Tomasz Kalinowski. – Niech lepiej każdy lewak zastanowi się dwa razy zanim powie coś nt. ONR bo może go to drogo kosztować. Pana Gawła np. 75 tys. – napisał Kalinowski.

ONR zapowiadał składanie pozwów po wielu publikacjach na temat organizacji jakie pojawiły się w przestrzeni publicznej po głośnej rocznicy utworzenia ONR, która w tym roku odbywała się w Warszawie. Manifestacja narodowców spotkała się z próbą blokady ze strony lewackich ekstremistów i działaczy tzw. „Obywateli RP”, którzy słyną z zakłócania modlitw ludzi gromadzących się na miesięcznicach smoleńskich.

Źródło: medianarodowe.pl; Twitter.com/ONR
Fot.: Twitter.com/ONR

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY