Relacja z III Pielgrzymki Tradycji Katolickiej do Gietrzwałdu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W sobotę 24 czerwca przez pola i lasy Warmii pielgrzymowali do Gietrzwałdu wierni zgromadzeni wokół Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X. W tym roku malownicze krajobrazy przemierzało prawie dwustu pątników – przede wszystkim miejscowych, jednak było również wielu przybyłych z całego kraju. Duża grupa dotarła autokarem z Warszawy. W tym roku nie zabrakło również przedstawicieli środowisk narodowych – byli obecni działacze Brygady Warmińsko – Mazurskiej oraz Brygady Lubelskiej ONR.

Około godziny 9 pielgrzymka wyruszyła z Olsztyna. W drodze x. Krzysztof FSSPX prowadził i opatrzył nauką modlitwę różańcową, zaś na postojach x. Edward FSSPX przybliżał posilającym się pielgrzymom historię i znaczenie objawień gietrzwałdzkich. W roku 1877 Matka Boża wypowiedziała słowa „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec.” Ks. Krzysztof FSSPX podkreślił, że to życzenie jest dla nas rozkazem, wskazując jednocześnie na rozliczne łaski i wspaniałe zwycięstwa orężne odniesione dzięki modlitwie różańcowej.

Należy zwrócić uwagę na radosną atmosferę panującą podczas pielgrzymki, pełną nabożnego skupienia, szlachetnego patosu, a jednocześnie życzliwości dla współpątników. Wstąpienie w podwoje sanktuarium uczczono radosnym „Te Deum”…

O godzinie 15:00 rozpoczęła się Msza święta w klasycznym rycie rzymskim celebrowana przez ks. Dawida FSSPX. X. Krzysztof wygłosił homilię w piękny sposób łączącą maryjny klimat pielgrzymki z przypadającym na ten dzień świętem Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Kapłan zwrócił uwagę, że tak jak słowa pozdrowienia Maryi skierowane do świętej Elżbiety uświęciły i przygotowały Jana Chrzciciela do jego misji, tak słowa wypowiedziane podczas objawień gietrzwałdzkich mają oczyścić Naród Polski ze zgnilizny moralnej i religijnego odrętwienia.

„Nie powinniśmy powrócić z tej pielgrzymki tacy sami, nie możemy pozostać takimi. Musimy tak jak święty Jan bezkompromisowo i z całkowitym posłuszeństwem głosić Słowo Boże i występować w obronie Świętej Wiary. Jest to szczególnie ważne w czasach, gdy nawet kapłani i hierarchowie porzucają dogmaty w poszukiwaniu dialogu ze światem doczesnym.”

Po Mszy świętej Panie skupione w olsztyńskim środowisku Bractwa ugościły pielgrzymów własnoręcznie przygotowanym posiłkiem, w czasie którego przybysze z odległych stron mogli się wymienić wspólnymi doświadczeniami i przemyśleniami z pielgrzymki. Wydawnictwo Te Deum wystawiło również stoisko z najnowszymi publikacjami, a także z pamiątkowymi kubkami i koszulkami.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY