Prokuratura zbada działania Komunistycznej Partii Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prokuratura zbada działania Komunistycznej Partii Polski – został złożony wniosek do Trybunały Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z konstytucją tej organizacji.

Gazeta Polska Codziennie opublikowała artykuł, w którym informuje o tym, że Prokuratura Krajowa jest na etapie tworzenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego. W związku z tym Trybunał Konstytucyjny będzie musiał sprawdzić, czy działalność KPP nie narusza polskiej konstytucji. Jak zapowiedziała prokurator Ewa Bialik: Prokuratura Krajowa jest na etapie tworzenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w celu stwierdzenia, czy działalność KPP nie narusza konstytucji. Ewa Bialik dodała również, że PK zwróciła się do wszystkich jednostek prokuratury o udostępnienie informacji, które będą mogły być wykorzystane przeciwko Komunistycznej Partii Polski.

Prokuratura Krajowa zaczęła interesować się Komunistyczną Partią Polski, kiedy zorganizowali obchody Święta Pracy w Dąbrowie Górniczej. W uroczystościach, które miały miejsce 1 maja, wziął udział prezydent miasta Zbigniew Podraza. W trakcie obchodów działacze KPP afiszowali się z flagami, na których widniały podobizny Lenina. Zwrócono również uwagę na zakazane w Polsce symbole. Komuniści mieli na flagach sierp i młot. Po tych uroczystościach, prokuratura nadzorowana przez Zbigniewa Ziobrę uznała, że zbada działania Komunistycznej Partii Polski.

Przypominamy, że Komunistyczna Partia Polski została założona w 2002 roku, na bazie Związku Komunistów Polskich. Już w roku 2013 został złożony wniosek o delegalizację partii z powodu propagowania totalitaryzmu, jednak w wyniku śledztwa prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa. Sprawa została umorzona. Od 2015 roku toczy się także proces dotyczący propagowania przez KPP systemu totalitarnego. Sprawę wniosku do Trybunału Konstytucyjnego będziemy monitorować na bieżąco.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY