Obchody dnia ofiar rzezi wołyńskiej: “Ukraińcy wydali na mnie wyrok śmierci” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Obóz Narodowo-Radykalny

Media Narodowe były obecne na Społecznych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich. Poniżej przedstawimy materiał z uroczystości. Ukraińcy wydali na mnie wyrok śmierci – mówi jedna z osób.

W materiale możemy zobaczyć nie tylko relację z całości obchodów, usłyszymy również uczestników uroczystości. Robert Bąkiewicz z Obozu Narodowo-Radykalnego powiedział dlaczego na uroczystościach pojawili się narodowcy: Historii Polski nie da się opowiedzieć bez przypominania o historii Lwowa, Wilna i Grodna. Bez tego nasza historia jest niepełna. Tutaj podnosimy jeszcze bardzo ważny element, historię rzezi wołyńskiej, ludobójstwa Ukraińców na Polakach. Ta historia nie doczekała się jeszcze godnego upamiętnienia, dlatego tutaj jesteśmy. 

Uczestnicy wydarzenia mówili również o tym, że dziedzictwo Kresów jest częścią naszego narodu. Zaznaczyli, że powinniśmy przede wszystkim pamiętać o naszych rodakach, którzy pozostali na tych ziemiach. W materiale możemy usłyszeć jednego z głównych organizatorów uroczystości. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski jasno stwierdził, że rząd nie zajmuje się należycie upamiętnieniem ofiar rzezi wołyńskiej. Powiedział również ważne słowa: Bez Kresów Wschodnich nie da się zrozumieć tożsamości Polski.

Uroczystości przyciągnęły wiele środowisk kresowych i narodowych, czy mieszkańców Warszawy. Wśród zebranych można było spotkać świadków ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich, którzy w niezwykłych słowach opowiadali o tym, co stało się podczas rzezi wołyńskiej.

Jedną z takich osób jest Pani Irena Tyszecka. Jak powiedziała Mediom Narodowym: Z naszej rodziny uratowało się tylko sześć osób (…) Były okresy, momenty, kiedy wydawało się, że już w ogóle się nie uratujemy. Ciągle uciekaliśmy, ukrywaliśmy sięFilm “Wołyń” to tylko fragment tego co się tam działo. Irena Tyszecka wypowiedziała także bardzo ważne zdanie: Ukraińcy wydali na mnie wyrok śmierci. Całość wypowiedzi można usłyszeć w poniższym materiale.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY