Donald Tusk wróci do polskiej polityki z nową partią?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Media w Polsce obiegła sensacyjna informacja. Podobno Donald Tusk sonduje możliwość wystartowania w wyborach 2019 roku z nową partią. Donald Tusk co raz bardziej odcina się od opozycji, która jest co raz bardziej niewygodna dla Szefa Rady Europejskiej.

Informację taką przekazała dziś “Rzeczpospolita”. Jeśli to prawda, to władze PO mają poważny problem.

Im gorzej powodzi się Platformie, tym częściej pojawiają się opinie, także z zewnątrz partii i jej środowiska, że potrzebna jest nowa siła opozycyjna, która będzie w stanie w 2019 r. przeciwstawić się PiS – czytamy w “Rz”.

Według gazety Platforma Obywatelska nie daje sobie rady w rywalizacji z PiS i brak jej energii oraz pomysłów, jak odzyskać władzę. Problemem jest też kwestia uchodźców i brak wspólnej strategii dla ich przyjęcia przez opozycję. To sprawia, że władze PO tracą autorytet i potrzebna jest wśród opozycji nowa alternatywa.

Jak ocenia “Rzeczpospolita”, nie ma raczej wątpliwości, że alternatywa będzie zyskiwać na porażce Platformy. Donald Tusk już zabrał się do krytykowania kolegów i koleżanek. Okazji dostarczyła wizyta Donalda Trumpa, po której przewodniczący RE zwrócił uwagę, że “polski rząd jest mocny po tej wizycie”, a opozycja “trochę się pogubiła, nie widząc, jak traktować wizytę Donalda Trumpa”.

To czytelny sygnał, że Tusk dystansuje się od Platformy – uważa rozmówca “Rzeczpospolitej” z PO.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY