Ukraiński polityk: Polska dokonała ludobójstwa 11 mln Niemców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Deputowany do ukraińskiego parlamentu Jurij Szuchewycz stwierdził, że Polska odpowiada za ludobójstwo 11 milionów Niemców. Jurij Szuchewycz to syn banderowskiego zbrodniarza, Romana Szuchewycza, bezpośrednio odpowiedzialnego za ludobójstwo na Wołyniu.

Szuchewycz odniósł się do słów Witolda Waszczykowskiego o tym, że z Banderą Ukraina do Europy nie wejdzie, które minister spraw zagranicznych Polski wypowiedział w wywiadzie dla gazety „wSieci”.

„Jeśli zaczniemy uważać, że ich nielegalnie przyjęto [do UE – przyp. Media Narodowe], to my również możemy wysunąć wobec Polaków wiele pretensji” – uważa Szuchewycz.

„Na przykład to, co oni robią i te falsyfikacje, których dokonywali. Plus to, co robili praktycznie do ukrainizacji na Wołyniu w latach ’30, osadnictwo. Potem operacja „Wisła”. Nawiasem mówiąc, 11 milionów Niemców – to także ludobójstwo ludzi, których wysiedlili oni z zachodnich ziem. Ponieważ jedną z form ludobójstwa są masowe wysiedlenia, wysiedlenie narodu. Z Ukraińcami zrobili oni to, co zrobili z Niemcami. Uważam, że ich w takim wypadku nielegalnie przyjęli do UE, jeśli oni się za to nie kajają,” – dodaje ukraiński polityk.

„Po co nam tacy partnerzy? Oni są partnerami, którzy chcą, żebyśmy tańcowali do ich muzyki. Wreszcie, kim są Polacy, że mówią nam, kto ma być naszym bohaterem, kto jest zasłużony dla Ukrainy?” – mówi Jurij Szuchewycz.

Jurij Szuchewycz to deputowany Radykalnej Partii do Werhownej Rady Ukrainy. Jest synem banderowskiego zbrodniarza, Romana Szuchewycza, który dowodził Ukraińską Powstańczą Armią i podjął decyzję o masowych mordach na ludności polskiej zamieszkującej Kresy Wschodnie II RP. Jurij Szuchewycz to jeden z inicjatorów uznania przez ukraiński parlament nacjonalistycznych formacji zbrojnych za walczące na rzecz niepodległości Ukrainy i karania za publiczne podważanie zasadności działań OUN-UPA.

Obozrevatel.com / Kresy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY