Pikiety i happeningi Młodzieży Wszechpolskiej w całym kraju!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Pikiety i happeningi Młodzieży Wszechpolskiej w całym kraju – wczoraj działacze Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali w 9 miastach Polski pikiety i happeningi, wyrażające sprzeciw wobec deklaracji tzw. “parszywej jedenastki”.

Wczorajsze pikiety i happeningi odbyły się w: Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie,
Szczecinie i Wrocławiu. W trzech pozostałych miastach rządzonych przez “parszywą jedenastkę” (tak Wszechpolacy nazwali w swoim poniedziałkowym komunikacie 11 prezydentów miast, deklarujących chęć sprowadzania do Polski imigrantów), wydarzenia odbywały się, lub odbędą się już wkrótce.

Podczas wczorajszych pikiet, działacze MW w całym kraju, zaprezentowali “klepsydry polityczne”. Była to druga część ogólnopolskiego happeningu MW (pierwszą były tzw. “aktów zgonu politycznego”). Dodatkowo, w niektórych miastach, mieliśmy do czynienia z dodatkowymi happeningami.

Dla przykładu, w Szczecinie i Poznaniu Wszechpolacy chcąc wykazać absurdalność deklaracji prezydentów miast, przeprowadzili wśród mieszkańców miasta konkurs, który polegał na wskazaniu na pokazywanych zdjęciach(muzułmańskich imigrantów), kobiet i dzieci. Oczywiście, na żadnym zdjęciu kobiet z dziećmi nie było, ponieważ najczęściej do Europy przyjeżdżają mężczyźni (są to głównie imigranci ekonomiczni, a nie osoby, które uciekają przed wojną). Jak tłumaczyła działaczka Młodzieży Wszechpolskiej: Staraliśmy się wybierać materiały, które są ogólnodostępne. Zdecydowana większość tych materiałów wskazuje, że mimo wszystko są to głównie mężczyźni. Dlatego to nie jest żadna manipulacja z naszej strony.

W Krakowie, działacze MW przebrani za tzw. “uchodźców” przedstawili w satyryczny sposób szkodliwość osób chcących przyjmowania imigrantów do Polski. W niektórych miastach, wspomniane wydarzenia spotkały się z kontrmanifestacjami środowisk liberalno-lewicowych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY