Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu księdzu Jackowi M. Grozi mu więzienie!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu księdzu Jackowi M. Wrocławska prokuratura oskarża go o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych oraz narodowościowych. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Sprawa dotyczy przemówienia Jacka M. wygłoszonego 11 listopada 2016 roku we Wrocławiu.

Na stronach Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu czytamy:

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia – Stare Miasto skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Jackowi M. oskarżając go o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i narodowościowych.

 

W dniu 11 listopada 2016 roku na terenie wrocławskiego Rynku odbywało się publiczne zgromadzenie w postaci „VII Marszu Patriotów”. Jacek M. wygłaszał wówczas przemówienie, w trakcie którego, pod pozorem krzewienia postaw patriotycznych, publicznie nawoływał do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i narodowościowych wobec osób narodowości żydowskiej i ukraińskiej. Używał on określeń mających na celu wzbudzenie u uczestników zgromadzenia uczucia pogardy, silnej  niechęci, złości, braku akceptacji i wrogości do tych osób, imputując im wrogość wobec narodowości polskiej i przestępne zamiary oraz zagrzewając uczestników zgromadzenia do walki przeciwko tym osobom.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY