Ofensywa LOT na państwa “Międzymorza”! Polskie linie lotnicze podbijają kraje nadbałtyckie i Węgry

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. http://bilety-lotnicze.biz.pl

Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, nie szczędziła w piątkowym “Gościu Poranka” w telewizji publiczne słów pochwały pod adresem Polskich Linii Lotniczych “LOT”.

Państwowy przewoźnik aktywnie wkroczył na rynki krajów sąsiadujących w Polską i nie tylko – oznajmiła polityk partii rządzącej. I przypomniała, że “kilka miesięcy temu LOT wszedł również mocno do krajów przybałtyckich, gdzie stał się udziałowcem estońskiego przewoźnika”. Z połączeń Polskich Linii Lotniczych coraz chętniej korzystają mieszkańcy Litwy, Łotwy czy wspomnianej Estonii. Jak zdradziła Emilewicz, od maja przyszłego roku samoloty PLL LOT zaczną latać z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago.

– Myślę, że projekt Trójmorza to jest znakomita inicjatywa prezydenta Dudy jeszcze z 2015 roku. To jest nowy format […]. Idea Trójmorza realizuje się również przez takie wątki – rozwój potężnych, poważnych firm. Okazuje się, że to miejsce na mapie świata jest ważnym łącznikiem między Wschodem a Zachodem – podkreślała na wizji podsekretarz stanu.

Emiliewicz przypomniała także, że gdy ster władzy dzierżyła poprzednia ekipa, LOT był w rozsypce i generował dla państwa potężne straty. Obecnie sytuacja tu uległa zmianie.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY