BOR może pobić się z policją o Wałęsę! Czy dojdzie do zadymy pomiędzy służbami na Krakowskim Przedmieściu?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.wikipedia commons

Lech Wałęsa już jakiś czas temu zapowiedział, że wesprze Władysława Frasyniuka i razem z nim weźmie udział w proteście przeciwko organizowaniu kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. Niewykluczone, że do interwencji przeciwko byłemu prezydentowi zostanie zmuszona policja. Powstaje pytanie: jak wtedy zachowa się BOR?

Wałęsa, jako były prezydent, będzie bowiem chroniony przez Biuro Ochrony Rządu. Zgodnie z tym funkcjonariusze BOR nie powinni dopuścić do jego wyniesienia przez policję. Może zatem dojść do konfliktu interesów pomiędzy służbami.

Pikanterii dodaje fakt, ze stoczniowcy zapowiedzieli wyniesienie z Krakowskiego Przedmieścia byłego przywódcę “Solidarności”.

“Do tej pory nie przeprosił tych, na których donosił. To skandal, że chce protestować na Krakowskim Przedmieściu ramię w ramię z KOD, ekipą związaną z SB, z ich potomkami. Jeżeli on chce konfrontacji, to będzie ją miał. To nie policja wyniesie go z Krakowskiego Przedmieścia, a stoczniowcy.” – zapowiedział Karol Guzikiewicz, wiceprzewodniczący NSZZ “Solidarność” Stoczni Gdańskiej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY