Nieznani sprawcy zdewastowali grób rodziców Krystyny Pawłowicz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook

Nieznani sprawcy zdewastowali grób rodziców Krystyny Pawłowicz. Jak poinformowała posłanka na portalu społecznościowym Facebook, kilka dni temu grób jej rodziców został zniszczony przez oblanie go czerwoną farbą.

Posłanka opisuje całe zdarzenie: Zniszczenia grobowca są duże, gdyż piaskowiec głęboko wchłania wszelkie substancje i płyny. Zgłosiłam zdarzenie na Policję, która rozpoczęła postępowanie o znieważenie grobu, o którym mówi art. 262 KK. Krystyna Pawłowicz odbiera atak na grób jej rodziców, jako kolejny przejaw walki politycznej, wymierzonej przeciwko jej działaniom.

Jak można przeczytać w wpisie umieszczonym na Facebooku: Agresja sympatyków opozycji wyładowana na grobowcu moich Rodziców jest tym bardziej dla mnie niezrozumiała i bolesna, że Ojciec mój był przed wojną harcerzem, żołnierzem Armii Krajowej, a potem politycznym więźniem Obozu Koncentracyjnego Stutthof.

Policja ma utrudnione działanie ponieważ na cmentarzu nie ma monitoringu. Mimo wszystko, tak jako zostało to napisane powyżej, rozpoczęto postępowanie o znieważenie grobu. Na zdjęciach, które opublikowała Krystyna Pawłowicz, widać, że nieznani sprawcy oblali grób jej rodziców czerwoną farbą. Żaden inny grób, który jest w pobliżu, nie został zniszczony.

Bezsilnej totalnej opozycji zostały już tylko barbarzyńskie metody atakowania zmarłych, ich pamięci i grobowców osób bliskich polityków PiS – podsumowuje posłanka.

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY