Donald Tusk apeluje do muzułmańskich przywódców o wsparcie w walce z terroryzmem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons/Mateusz Włodarczyk

W związku ze szczytem grupy G-20 w Hamburgu Donald Tusk zamieścił na Twitterze wpis, w którym zwrócił się z apelem do muzułmańskich przywódców. Szef Rady Europejskiej podkreślił, że ich zdecydowana postawa przeciwko islamskim ekstremistom będzie stanowić duże wsparcie w walce z terroryzmem. 

W tym roku przywódcy G-20 spotykają się w dniach 7–8 lipca w Hamburgu. Grupie obecnie przewodniczą Niemcy, których hasłem jest Kształtowanie zglobalizowanego świata”. Unię Europejską reprezentuje przewodniczący Rady Europejskiej i przewodniczący Komisji Europejskiej.

Dyskusje będą dotyczyć przede wszystkim gospodarki, finansów, klimatu, handlu, zatrudnienia i polityki rozwojowej. W programie szczytu znajdą się także inne ważne kwestie o globalnym znaczeniu: przepływy migracyjno-uchodźcze i walka z terroryzmem. W nawiązaniu do tego problemu Donald Tusk zamieścił na Twitterze wpis, w którym przedstawił swój pomysł na walkę z tym zjawiskiem.

Mój apel do przywódców muzułmańskich. Wasza twarda postawa przeciwko islamskim ekstremistom będzie prawdziwym wsparciem w walce przeciwko terroryzmowi – napisał.

 

 

Wcześniej Donald Tusk zaapelował również do przywódców państw grupy G-20 o wykonywanie sankcji ONZ dotyczących przemytników. Jest to minimum do zrobienia na poziomie globalnym – wskazał.

 

 

G20 to grupa dziewiętnastu państw oraz Unia Europejska, której celem jest dyskusja nad wspólną polityką finansową. Członkowie spotykają się raz do roku, a ich reprezentantami są ministrowie finansów. Z zasady powinny należeć do niej tylko dwadzieścia najbogatszych państw na świecie, jednak reprezentację w G20 ma też kilka krajów niemieszczących się w rzeczywistej pierwszej dwudziestce większości rankingów gospodarczych, natomiast nie posiada jej kilka krajów rzeczywiście się do niej zaliczających.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY