Premier Czech opowiedział się zdecydowanie przeciwko relokacji uchodźców!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wygląda na to, że wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej solidarnie występują przeciwko procedurze KE o naruszenie prawa UE w sprawie uchodźców. Premier Bohuslav Sobotka oświadczył, że Czechy nie zmienią zdania w sprawie ich przyjęcia. Wyrażają również pełne poparcie dla podobnego stanowiska Polski i Węgier.

To nie są ludzie uciekający z powodów politycznych, tylko tacy, którzy chcieliby dostać się do Europy z przyczyn gospodarczych – powiedział czeski premier, który rozmawiał z Orbanem po spotkaniu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim w Budapeszcie.

– Wobec tego system kwotowy nie ma tu rzeczywiście zbyt dużego sensu. W związku z tym ani Czechy, ani Węgry, ani Polska nie planują zmiany swego stanowiska w tej sprawie i chcemy teraz przedstawić jasne argumenty Komisji Europejskiej – zapowiedział Bohuslav Sobotka.

Wspólne stanowisko w tej sprawie ostatnio zapowiedziała Słowacja, która wyraziła pełne poparcie dla polsko, czesko, węgierskiego NIE w sprawie uchodźców.

Komisja Europejska w czerwcu wszczęła procedurę o naruszenie prawa UE. Teraz Polska, Czechy i Węgry mają miesiąc na odpowiedź do KE.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY