Niemcy panicznie boją się idei Trójmorza i poparcia dla niej Trumpa!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump.

/ fot. Wikimedia Commons

Największy polski portal internetowy Onet.pl w przeddzień wizyty amerykańskiego prezydenta Trumpa w Polsce zamieścił na swojej stronie głównej tekst o oburzającym wręcz tytule: “Sceptycy ostrzegają: wizyta Trumpa pogłębi podziały w Europie i zepchnie Polskę na peryferie Unii”.

Należące do naszego zachodniego sąsiada medium kolportuje w ten sposób niemiecką propagandę; narrację o identycznym brzmieniu znaleźć można bowiem w prasie i internecie za Odrą. Niemców szczególnie irytuje fakt, że Trump uczestniczyć będzie w Szczycie Trójmorza.
Media niemieckie cytują unijnych prominentów, którzy zastrzegają, że “UE za wszelką cenę musi “zdystansować się od ewentualnych trójmorskich pomysłów Polski.”

Nic dziwnego – od czasu ocieplenia na linii Paryż-Berlin oba kraje próbują narzucić pozostałym członkom UE swoją wizję Zjednoczonej Europy. Wszelkie alternatywne ruchu spotykają się więc ze stanowczą reakcją wpływowych niemieckich decydentów i mediów.
I tak we wspominanym na początku tekście zamieszczonym na portalu Onet.pl przeczytać możemy wprost:
“Unia Europejska obawia się, że wraz z wizytą Trumpa USA będą dążyły do rozbicia jedności Europy opartej na ekonomicznej i politycznej dominacji Niemiec, do których dołączyć pragnie również Francja prezydenta Macrona.”
Nie pozostaje nam nic innego jak tylko skwitować to starym porzekadłem:
Ten się boi, kto źle broi!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY