Bill Gates krytykuje politykę ws. imigrantów: im bardziej Europejczycy zapewniają o chęci przyjmowania uchodźców, tym więcej jest chętnych w Afryce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

fot. wikipedia commons

Założyciel Microsoftu, biznesmen Bill Gates na łamach dziennika „Welt am Sonntag” skomentował kryzys migracyjny w Europie oraz obecnie stosowane metody na załagodzenie napływu imigrantów. Według niego obecna polityka jest nie dość, że jest nieskuteczna, to jeszcze sprawia, że coraz więcej uchodźców chce przybywać do Europy. Gates podał swój pomysł na obecny kryzys.

Słynny amerykański biznesmen, w wywiadzie dla dziennika „Welt am Sonntag”, odniósł się do kryzysu migracyjnego. Niemcy nie mogą przyjmować tej ogromnej liczby osób, które czekają, by dostać się do Europy – powiedział Bill Gates. Według niego bardzo prawdopodobne, że sytuacja będzie się stopniowo pogarszać, jeśli państwa nie zareagują w odpowiedni sposób.

Gates przypomniał, że w Afryce czeka „ogromna” liczba osób chętnych do podróży na europejski kontynent w nieodległej perspektywie. Ludzie ci, mając przed sobą lepszą perspektywę życia w Europie, są silnie zdeterminowani do podróży. Natomiast obecna polityka wcale nie prowadzi do rozwiązania problemu.

Z jednej strony chce się okazać hojność i przyjąć uchodźców. Ale im bardziej hojnym się jest, im więcej się o tym mówi – tym bardziej ludzie z Afryki stają się chętni do przyjazdu – zauważył biznesmen. Niemcy najprawdopodobniej nie mogą przyjąć ogromnej liczby osób, które czekają na przybycie do Europy – dodał.

Założyciel Microsoftu twierdzi, że lekarstwem na kryzys migracyjny nie jest obecna polityka „otwartych drzwi”, lecz rozwiązywanie problemu u jego źródła – czyli w krajach z których przybywają imigranci. W tym kontekście Amerykanin pochwalił te działania władz niemieckich które dotyczą pomocy innym państwom. Na pomoc zagraniczną Niemcy wydają 0,7 PKB – Gates zaapelował aby również inne państwa postąpiły podobnie.

Europa musi utrudnić mieszkańcom Afryki docieranie do kontynentu za pomocą obecnych dróg tranzytowych – dodał.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY