Zmarł ks. kardynał Joachim Meisner

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
ks. kardynał Joachim Meisner

/ Fot. wikipedia

Zmarł ks. kardynał Joachim Meisner, w wieku 83 lat. To były arcybiskup metropolita Kolonii. Angażował się na rzecz stosunków polsko-niemieckich.

Pochodzący z Wrocławia Joachim Meisner był nazywany wielkim przyjacielem Polaków. Jak powiedział w jednym z wywiadów: Moje podróże nie mają nic wspólnego z sentymentalizmem. Każdy z nas ma taki kawałek świata, który nazywa ojczyzną, miejsce gdzie zdobył swoje pierwsze doświadczenia: poznał, czym jest droga, drzewo, niebo, matka, ojciec. Wrocław-Leśnica jest dalej moją ojczyzną, chociaż nie jest już niemiecką.

Kardynał utrzymywał bliskie kontakty w papieżem Janem Pawłem II. Otrzymał również najwyższe polskie odznaczenie, Krzyż Wielki Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Ks. kard. Meisner miał tytuł doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie. Był również honorowym obywatelem Trzebnicy.

Ksiądz kardynał krytycznie oceniał reformy papieża Franciszka . Ubolewał także nad podziałem Kościoła w kwestii moralności. Nie krył także swojego negatywnego stosunku do imigrantów.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY