Winnicki: Dziękuję za to, że polska policja nie jest już używana do pacyfikowania manifestacji patriotycznych [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiaj odbyło się w Sejmie głosowanie nad wotum nieufności wobec Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka. Odwołanie na wniosek Platformy Obywatelskiej, którą ostatecznie poparł ostatecznie klub Kukiz’15 głosując w większości za wotum nieufności wobec Mariusza Błaszczaka. Głosowanie poprzedziła debata w której głos zabrał również Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

W swoim krótki wystąpieniu Prezes Winnicki wskazał na potrzebę reformy policji. Jak powiedział:

– Służba jaką jest policja domaga się radykalnej, fundamentalnej reformy tak na poziomie szkolenia, jak i na poziomie zadań.

Winnicki zadeklarował że Ruch Narodowy jest chętny i gotowy do debaty na ten temat. Zwrócił również uwagę na to, że polska policja cały czas funkcjonuje w logice tej jaka obowiązywała za czasów PRL, kiedy to milicja służyła jako “wojsko wewnętrzne” i skierowana była przeciwko własnym obywatelom i wg Winnickiego takie myślenie w głowach wielu policjantów pozostało.

Robert Winnicki w drugiej części swojego wystąpienia wskazał jednak na te dobre zmiany jakie już nastąpiły po tym jak funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji objął Mariusz Błaszczak. I skierował serię podziękowań pod adresem ministra:

– Dziękuję za to, że polska policja nie jest już używana do pacyfikowania największej manifestacji narodowej 11 listopada jak to było za rządów Platformy i PSL. Za to serdecznie dziękuję. Dziękuję za to, że nie mamy do czynienia z prowokacjami służb mundurowych.

Tutaj Winnicki przypomniał historię podpalenia słynnej budki policyjnej pod ambasadą rosyjską, która jak wynikało z podsłuchanej i nagranej rozmowy Wojtunika z Bieńkowską, zlecenie podpalenia tej budko poszło od Bartłomieja Sienkiewicza, który w rządzie PO-PSL pełnił tę samą funkcję, która pełnie obecnie Błaszczak.

Również Winnicki złożył podziękowania w imieniu… Nowoczesnej i Platformy, że demonstracje antyrządowe organizowane przez te partie nie są rozpędzane tak jak to miało miejsce za rządów PO-PSL, kiedy to wybuchła wspomniana afera taśmowa to demonstracje antyrzadowe były rozpędzane a w aresztach lądowali ludzie, którzy brali w nich udział. Warto przypomnieć, że Robert Winnicki był jedną z takich osób, która wylądowała wówczas w areszcie i którą próbowano skazać w trybie przyspieszonym.
Na koniec swojego przemówienia Winnicki zadeklarował, że będzie głosował przeciwko wnioskowi Platformy Obywatelskiej.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY