Sejm odrzucił wniosek o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

fot. YouTube

Sejm odrzucił wniosek o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Dzisiaj rano odbyło się głosowanie i debata.

Platforma Obywatelska wniosek złożyła na początku czerwca. W uzasadnieniu pisma można przeczytać: Sposób sprawowanego nadzoru i polityka kadrowa prowadzona przez ministra Błaszczaka doprowadziła do powstania w Policji patologicznych sytuacji, które w tragiczny sposób pokazuje sprawa śmierci Igora Stachowiaka.

Wniosek ma związek ze śmiercią Igora Stachowiaka, który w ubiegłym roku został zatrzymany na wrocławskim rynku. Niestety, mężczyzna po przewiezieniu na komisariat zmarł. Sprawa wróciła, kiedy TVN24 pokazał zapis z kamery paralizatora, którego użyto wobec Igora Stachowiaka. Wobec tych wydarzeń PO złożyła wniosek wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych negatywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie ministra Błaszczaka.

W środę rano, przed głosowaniem nad wnioskiem PO o wotum nieufności wobec szefa MSWiA, miała miejsce debata w powyższej sprawie. Głos zabrali m.in. przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Prawa i Sprawiedliwości czy klubu Kukiz’15. Pojawiło się wiele głosów sprzeciwu. Mirosław Suchoń powiedział: Panie ministrze Błaszczak, jest pan twarzą strachu i pogardy, które rządzą dziś w Polsce. Pogarda dla większości i pogarda dla zwykłego człowieka. Pan jest tego twarzą.

W obronie ministra stanęła Anna Maria Siarkowska z koła poselskiego Republikanie: Uwagi PO w obszarze bezpieczeństwa mają taką samą wartość, jak doradzanie przez Marcina P. w inwestowanie w złoto. Wystarczy przypomnieć akcję “Widelec”.

Dyskusja nad wnioskiem PO o wotum nieufności wobec szefa MSWiA  trwała ponad dwie godziny. O godzinie 11:55 Sejm odrzucił wniosek o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY