Robert Winnicki żąda ostatecznego rozstrzygnięcia kwestii Biełsatu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.WikimediaCommons

Lider Ruchu Narodowego złożył interpelację, w której domaga się wyczerpujących wyjaśnień w sprawie finansowania przez polskiego podatnika telewizji Biełsat. Media Narodowe dotarły do treści dokumentu.

Interpelacja nr 13627 „w sprawie ostatecznych rozstrzygnięć dotyczących telewizji Biełsat” została zaadresowana do ministra spraw zagranicznych 21 czerwca. Jej treść brzmi następująco:

Szanowny Panie Ministrze,

w odpowiedzi na interpelację nr 9274 z 13 lutego 2017 roku resort spraw zagranicznych informuje, iż nie zapadły decyzje co do wysokości finansowania telewizji Biełsat na rok 2017 ze strony MSZ. Z uwagi na zbliżający się półmetek roku 2017 proszę o udzielenie odpowiedzi na pytanie:

Czy została już podjęta decyzja o wysokości finansowania telewizji Biełsat przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w bieżącym roku i jaka jest to kwota?

Z poważaniem,

Robert Winnicki,

Poseł na Sejm RP

Telewizja Biełsat kierowana jest od początku przez Agnieszką Romaszewską. Jest ona znana z wypowiedzi dyskredytujących lidera Polaków na Litwie – Waldemara Tomaszewskiego oraz nadużywania wobec oponentów zarzutu o sprzyjanie Rosji. Sam Biełsat nadawany jest na Białoruś, jest krytycznie nastawiony wobec tamtejszej władzy, ma w założeniu promować białoruską kulturę i język. Jednym z jego źródeł finansowania są dotacje ze strony polskiego rządu, a więc polskich podatników.

To już kolejna interpelacja Roberta Winnickiego w sprawie stacji. Poseł Ruchu Narodowego składał wcześniej interpelacje dotyczące kontrowersyjnych wypowiedzi Romaszewskiej o liderze Polaków na Litwie oraz o ogólną zasadność utrzymywania Biełsatu przez polskich podatników, szczególnie pod kierownictwem Romaszewskiej. Winnicki zwracał tez uwagę o antypolskie treści nadawane na antenie Biełsatu, m.in. zarzucające żołnierzom Armii Krajowej udział w ludobójstwie ludności białoruskiej.

Media Narodowe.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY