Fiskus zażądał zapłaty 110 mln zł niezapłaconego podatku od TVN-u

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia

Telewizja z siedzibą przy warszawskiej Augustówce wpadła w poważne tarapaty. Izba Administracji Skarbowej zażądała natychmiastowej wpłaty 110 mln zł należnego podatku za transakcję przy połączeniu platformy n z Cyfra+ sprzed pięciu lat. TVN zapowiada odwołanie.

Chodzi o transakcję z 2012 r., kiedy to TVN aktywnie partycypował w przemianie platformy “n” w “nc+”. Zdaniem urzędników, operacje finansowe, jakich wówczas dokonywały władze telewizji z Augustówki, nie zostały należycie rozliczone.

Zapłatę za udziały w tym nowym przedsięwzięciu TVN rozliczył jako koszt i nie zapłacił podatku. Jednak Izba Administracji Skarbowej uznała, że ta transakcja była konwersją wierzytelności, od której należy zapłacić podatek wraz z odsetkami od zaległości.

Do transakcji doszło, zanim kontrolny pakiet 75 proc. akcji TVN kupiła amerykańska firma Scripps Network Interactive. W tym roku Amerykanie odkupili pozostałe 25 proc. akcji TVN od niemieckiego koncernu Ringier Axel Springer Media.

Nadawca w specjalnie wydanym oświadczeniu podkreśla, że przed sfinalizowaniem transakcji zasięgał opinii Ministerstwa Finansów i wszystko było przeprowadzone zgodnie z prawem. Scripps Networks Interactive i TVN zdecydowanie nie zgadzają się z tą decyzją. Zapowiadają odwołanie się od niej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY