Austria wysyła transportery opancerzone i 750 żołnierzy na granicę z Włochami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. dziennikzwiazkowy.pl

 

Austria wyśle pojazdy opancerzone w pobliże swojej granicy z Włochami, razem z ok. 750 żołnierzami. Ma to posłużyć nieprzepuszczaniu przenikających do kraju imigrantów – zapowiedział wczoraj Peter Doskozil, minister obrony, w wywiadzie udzielonym gazecie Kronen Zeitung.

Decyzja ta odzwierciedla głębokie zaniepokojenie w Wiedniu rosnącą liczbą przybyszy, którzy nadal od wybrzeży Libii napływają do Włoch – do tej pory w tym roku jest to oficjalnie ponad 85.000.

Austria planuje zwiększyć kontrole graniczne na przełęczy Brenner, kluczowej dla handlu i transportu trasie przez Alpy, która łączy oba kraje.

750 żołnierzy może być przewiezionych do granicy w ciągu 72 godzin – ocenił Doskozil. – Oczekuję, że kontrole graniczne zostaną wprowadzone bardzo szybko. Widzimy, jak sytuacja we Włoszech staje się coraz bardziej skomplikowana i musimy być przygotowani, aby uniknąć sytuacji porównywalnej do lata 2015.

Było to odniesienie się do kryzysu sprzed dwóch lat, kiedy setki tysięcy uchodźców i migrantów udawało się w kierunku Europy Zachodniej wzdłuż tak zwanego szlaku bałkańskiego, po przekroczeniu Morza Egejskiego.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY