“Węgierskie serce, zdrowy rozsądek i czyste ręce” – nowa kampania medialna narodowców z Jobbiku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rzecznik prasowy nacjonalistycznego Jobbiku – Peter Jakab zaprezentował billboardy nowej kampanii propagandowej, której hasłem jest “Węgierskie serce, zdrowy rozsadek i czyste ręce”. Podobnie jak poprzednia, skierowana jest przeciwko najpoważniejszemu rywalowi – konserwatywnemu Fideszowi premiera Orbana.

W ramach poprzedniej kampanii billboardowej prezentowano pary polityków partii rządzącej, jak Viktor Orbán i Lőrinc Mészáros oraz Árpád Habony i Antal Rogán obok sloganu “Ty pracujesz, oni kradną”. Ma to posłużyć wyjaśnieniu Węgrom, „dlaczego płace są tak niskie”. Jakab stwierdził poprzednio, że ludzie mają już dość niskich płac, upokarzająco niskich emerytur, jak również katastrofalnych warunków w zakresie edukacji i opieki zdrowotnej. Wyjaśniając, dlaczego te obszary są tak niedofinansowane, rzecznik tłumaczył iż oligarchowie z Fideszu” ukradli wszystko”.

Administracja Orbana wydała Jobbikowi zdecydowaną wojnę, uchwalając naprędce nową ustawę medialną, zakazującą faktycznie prezentowania treści wymierzonych w rząd. Również prezydent János Áder wsparł nowe ustawodawstwo, podpisując ustawę uważaną przez narodowców za niekonstytucyjną.

János Áder nie jest już prezydentem Węgier ale Viktora Orbana – podkreślił Jakab, dodając że głowa państwa, próbując chronić “skorumpowany reżim premiera jest całkowicie bezużytecznym dla narodu”.

Nasze przesłanie brzmi: nie można nas uciszyć. Jobbik nie może być zmuszony do odwrotu. Będziemy nadal walczyć i wykorzystywać wszelkie dostępne środki prawne, aby ujawnić prawdę ludziom – stwierdził rzecznik partii. – Nowa kampania medialna to wiadomość do nowych dyktatorów Węgier, że przyszłość nie może być zatrzymana, a prawda nie może zostać ukryta. Wszyscy potrzebujemy wyższych płac, godnych emerytur, jakości kształcenia i nowoczesnej opieki zdrowotnej, niezależnie za którą partią zagłosujemy. Ale wychodzi na to, że nie doczekamy się ich, jeżeli w najbliższych wyborach nie obalimy kliki Orbana.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY