Ogólnopolskie Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci ludobójstwa OUN-UPA już w tę niedzielę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia

9 lipca o godzinie 12 pod Grobem Nieznanego Żołnierza rozpoczną się Obchody upamiętniające ofiary mordów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Zaplanowano przemówienia, Apel Poległych i przemarsz pod Katedrę Polową Wojska Polskiego.

Organizatorem Obchodów jest Komitet Honorowy Obchodów z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim jako Przewodniczącym oraz dr Lucyną Kulińską, Stanisławem Srokowskim i Witoldem Listowskim jako Wiceprzewodniczącymi. Komitet został zawiązany po zaproponowaniu zorganizowania takiego wydarzenia przez kresowego pisarza Stanisława Srokowskiego.

W programie zapowiedziano rozpoczęcie o godzinie 12 na Placu Piłsudskiego. Zostanie odśpiewany hymn państwowy oraz odbędzie się honorowa zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zebrani wysłuchają przemówień i Apelu Poległych. Następnie ulicami stolicy przejdzie Marsz Kresowy, skupiający polskie środowiska kresowe i patriotyczne. Obchody zakończą się Mszą Świętą w Katedrze Polowej i koncertem kresowym na Placu Krasińskich.

Obchody Dnia Pamięci ludobójstwa na Ukrainie odbywają się po raz pierwszy od uchwalenia w lipcu zeszłego roku uchwały sejmowej o ustanowieniu dnia 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar ludobójstwa w Małopolsce Wschodniej i na Wołyniu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY