Już wkrótce Festiwal Orle Gniazdo! Czołowe zespoły muzyki tożsamościowej na jeden scenie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. youtube.com

W dniach 14-16 lipca odbędzie się już piąta edycja tej imprezy. Obecnie jest to największy festiwal muzyki tożsamościowej w Europie Zachodniej i Środkowej od czasu zawieszenia kultowego węgierskiego festiwalu Magyar Siget.

Orle Gniazdo odbywa się w małej miejscowości Kępa w województwie łódzkim. Co roku frekwencja oraz profesjonalizm organizacji idą w górę. W zeszłym roku w Kępie, która na jeden weekend staje się najbardziej nacjonalistyczną miejscowością w Polsce, zdominowaną przez uczestników FOG wspaniale i harmonijnie dogadujących się ze skromną, prostą i niezwykle gościnną miejscową społecznością, zagościło około 1000 uczestników. Wśród gości festiwalu obecne są zawsze liczne delegacje z zagranicy m.in. Czesi, Słowacy, Węgrzy, Skandynawowie.

Orle Gniazdo zapewnia także jedyną w naszym kraju możliwość posłuchania czołówki polskiej i europejskiej sceny tożsamościowej. W tym roku na festiwalu zagrają m.in. węgierski Romantikus Eroszak, zespół owiany w swoim kraju niemal legendą. Jego płyty sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy. Gościć będzie także włoska Ultima Frontiera oraz niemiecka Kategorie C, a także czołówka polskiej sceny tożsamościowej, czyli Obłęd, Nordica, Irydion, Gan oraz wiele innych zespołów z kraju i zagranicy.

Na uczestników festiwalu czeka także szereg dodatkowych atrakcji: kurs pierwszej pomocy, strzelnica, walki wojów, kiermasz gadżetów oraz prasy narodowej, prelekcje, możliwość spotkania z nacjonalistami z zagranicy.

Bilety można nabyć za pośrednictwem sprzedaży internetowej na stronie: www.festiwalorlegniazdo.pl

Na koniec kilka słów o historii festiwalu. Rodził się on w bólach przy nagonce „Gazety Wyborczej” oraz wielu lewacko-liberalnych ośrodków medialnych, które próbowały storpedować I edycję FOG-a. Ich zabiegi poskutkowały wypowiedzeniem ośrodka wypoczynkowego, na terenie którego miała odbyć się I edycja (właśnie dlatego festiwal przeniesiony został do Kępy). Po kilku latach walki z właścicielami ośrodka o odszkodowanie organizatorzy FOG-a wygrali proces, a właściciel zmuszony był zapłacić karę finansową.

Podczas drugiej edycji próbę przeszkodzenia festiwalowi podjęło Państwo. Wokół festiwalu czuwało kilkuset funkcjonariuszy Policji. Patrole konne, śmigłowiec, oddziały prewencji oraz kryminalnych śledczych. Uczestnicy byli dokładnie kontrolowani i karani zwykle bezpodstawnymi mandatami. Mimo to wszystko organizatorzy oraz wierni uczestnicy wytrwali. Dzięki temu stale profesjonalizująca się impreza będzie mieć swoją piątą, jubileuszową edycję, na którą wszystkich gorąco zapraszamy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY