Francja i Niemcy pomogą Włochom w sprawie imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Źródło: ndie.pl

Przedstawiciele Francji i Niemiec podczas spotkania w Paryżu uzgodnili podjęcie działań, których zadaniem będzie pomoc Włochom, do których w ostatnim czasie przybyło 83 tys. migrantów.

Włoskie państwo nie jest w stanie poradzić sobie z napływem kolejnych imigrantów. W związku z tym ministrowie spraw wewnętrznych Francji i Niemiec uzgodnili podjęcie nowych działań, które mają pomóc Włochom z kryzysem.

Spotkanie odbyło się wczoraj  w Paryżu. Obecni byli także minister spraw wewnętrznych Włoch Marco Minniti oraz komisarz UE ds. migracji Dimitris Avramopoulos. We wspólnym oświadczeniu wydanym po spotkaniu wyrażono „silną solidarność z Włochami”.

Uczestnicy spotkania uzgodnili opracowanie kodeksu postępowania dla organizacji pozarządowych, który pozwoli poprawić koordynację pomocy niesionej uchodźcom na Morzu Śródziemnym. Zgodzono się co do konieczności zwiększenia pomocy dla libijskiej straży przybrzeżnej, a także wzmocnienia kontroli na południowej granicy Libii i przyspieszenia tzw. relokacji uchodźców z Włoch do innych krajów Unii Europejskiej.

Zaproponowane działania zostaną przedstawione ministrom spraw wewnętrznych krajów UE na spotkaniu w Tallinie w dniach 6-7 lipca br.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY