Teoretyczny egzamin na prawo jazdy co roku? Resort stanowczo dementuje i zapowiada… ułatwienia!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. fotolia.com

Pojawiające się w ubiegłym tygodniu doniesienia o możliwych zmianach w egzaminie na prawo jazdy przestraszyły wielu kierowców. Miały one dotyczyć egzaminu teoretycznego, który, według przepisów, miał być zdawany co rok. 

Wszystko za sprawą audycji radia TOK FM, której gościem był jeden z doradców w zespole Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Dariusz Chyćko. Powiedział on wówczas, że z powodu zmieniających się często przepisów, kierowcy powinni zdawać teoretyczny egzamin na prawo jazdy każdego roku. Jego zdaniem, kierowcy nie mają czasu na zapoznanie z ciągle zmieniającymi się przepisami, a wprowadzenie takiego systemu po prostu by do tego zmusiło.

Okazuje się jednak, że informacje te nie znajdują pokrycia w rzeczywistości. W specjalnym oświadczeniu zdementowało je Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.  Wbrew pojawiającym się w mediach informacjom, postulat wprowadzenia corocznych egzaminów teoretycznych dla osób, które już posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami, nigdy nie znalazł się wśród propozycji zmian zgłaszanych przez zespół i nie był analizowany przez Kierownictwo MIB – głosi komunikat.

Co więcej, w planach resortu jest raczej ułatwienie procedury zdawania egzaminów na prawo jazdy. Zdaniem ministerstwa, obecny system jest zbyt restrykcyjny i skomplikowany.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY