W sobotę odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Platforma Obywatelska / Flickr CC BY-SA 2.0

1 lipca pod hasłem: “Nie dla PIS” odbyła się Rada Krajowa PO – ponownie zjazd członków Platformy odbywa się w tym samym czasie co PISu.

Podczas zjazdu największej opozycyjnej partii polskiej sceny politycznej dominowały nastroje radykalnie wrogie rządzącemu Prawu i Sprawiedliwość. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna mówił o trudnym okresie w jakim znaleźli się Polacy, o potrzebie obrony Polaków i statusu naszego kraju na świecie. Przypomniał największe afery rządów pis, jak: sprawa Misiewicza, Trybunału Konstytucyjnego, oraz sytuacji w wojsku. Schetyna postawił dla Platformy cel stania się opozycją totalną. Padło również wiele słów wymierzonych personalnie w Jarosława Kaczyńskiego.

Arłukowicz (były minister zdrowia) zajął się swoim dawnym resortem. Zwrócił uwagę na fakt, iż obecny minister nie wywiązał w pełni z obietnicy darmowych leków dla seniorów. Wypowiedział się również były szef MON Tomasz Siemoniak oskarżając A.Macierwicza że polska armia przestała się modernizować.

Jedyne konstruktywne wystąpienie należy do prof. Andrzeja Rzońca – główny ekonomista platformy. Wskazał on, że podczas rządów pis zadłużenie wzrosło o prawie 95 miliardów złotych. Ogłosił też “Dekalog Gospodarczy Platformy Obywatelskiej” w której chce uprościć system podatkowy, ułatwić legalne zatrudnienie oraz odpartyjnić przedsiębiorstwa.

Podsumowując: Państwo sprawnie zarządzane potrzebuje silnego i zdecydowane rządu, konstruktywnej opozycji oraz współpracy pomiędzy nimi. To ostatnie w ciągu ostatnich dwudziestu siedmu lat było niemożliwe i przy obecnym układzie nieszybko uda się to osiagnąć. Natomiast Platforma w żaden sposób nie realizuje założeń, które powinny przystajać dobrej, rzeczowej opozycji. W wystąpieniach na Radzie Krajowej przeważały personalne docinki i populistyczne hasła, zamiast merytorycznej krytyki.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY